Warning: Use of undefined constant ‘show_admin_bar’ - assumed '‘show_admin_bar’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/robotemn/saffetoge.com.tr/wp-content/themes/polatdugan-v2/functions.php on line 701

Warning: Use of undefined constant ‘__return_true’ - assumed '‘__return_true’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/robotemn/saffetoge.com.tr/wp-content/themes/polatdugan-v2/functions.php on line 701
Saffet ÖĞE » » Windows bilgisayarınıza Mac’in dosya önizleme özelliğini ekleyin!
Saffet Öğe

Uzun süredir Macbook Air kullanıcısıyım. Ancak ne zaman yazılım ile ilgili işim olsa hep Windows bilgisayarlara ihtiyaç duyuyorum. Tabi bunun yanında iş yerinde de Windows kullanılıyor olması da beni bir hayli yoruyor. Macbook ile tanıştıktan sonra kesinlikle vazgeçmeyeceksiniz. Şimdi de Mac OS X’de çok kullanılan ve cidden farkını ortaya koyan bir özellik dosya önizleme özelliğini Windows bilgisayarımızda kullanmayı göreceğiz.

Eğer sizde bu özelliği kullanmak istiyorsanız 2 dk ayırın ve işlem tamamdır.

Mac OS X’de bir dosyayı seçip klavyenizden boşluk ( Space ) tuşuna bastığınızda dosyanın hızlı bir önizlemesi görüntüleniyor. Bunu Windows’da yapamıyoruz. Ancak bunu ‘Seer‘ adında bir uygulamaya ile çözebiliyoruz. Ücretsiz bir uygulama olan Seer Mac OS X’deki dosya önizleme özelliğini Windows bilgisayarınıza getiriyor. Uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Bir fotoğraf, video veya ses dosyası olsun hiç fark etmez, görüntülemek için boşluk (Space) tuşuna basın ve kapatmak için yine boşluk tuşuna basın. Tabi bu dosyalar dışında .zip ve .rar, metin, Office (dosya bilgisi olarak), PDF, Photosohop, Illustrator, .xml, .json dosyalarını da destekliyor. Hangi dosya formatlarını desteklediğini program ayarlarından yapabilirsiniz.

Uygulamanın Windows Vista dahil olmak üzere, günümüze kadar yayınlanan tüm Windows sürümleriyle sorunsuz bir şekilde çalışabildiğini belirtelim.

Uygulama güncellemeler için internete bağlanmaktadır. Uygulamanın internete bağlanmasını istemiyorsanız, uygulama ayarlarından güncellemeleri denetlemeyi kapatabilirsiniz. Bunun için Settings – General sekmesinden “Auto check for updates” seçeneğinin işaretini kaldırın. Bunun yanı sıra uygulamanın kurulum klasöründeki “ssleay32.dll” ve “libeay32.dll” dosyalarını silin. Artık uygulama hiçbir şekilde internete bağlanmayacaktır.

Uygulama hakkında merak ettikleriniz ve görüşleriniz için yorum yapabilirsiniz.

  Makalemi Beğendiniz mi?

    Yazıyı Paylaşın:

Saffet ÖĞE
Administrator
1991 yılında Konya’da doğdum. 2009 Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Elektronik Bölümünde lise eğitimimi tamamladım. Marmara Üniversitesi Mekatronik Bölümünü kazandım ve 2013 yılında buradan mezun oldum. 2012 yılında Mekatronik Eğitimi Bölümü öğrenci temsilcisi seçildim. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi öğrenci temsilcisi seçilerek Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Yönetim Kuruluna girdim. İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde Gençlik Lideri olarak işe başladım. 2015 yılı Ekim ayından itibaren Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi'nde Gençlik Lideri olarak çalışmaya devam etmekteyim.

QR:  Windows bilgisayarınıza Mac’in dosya önizleme özelliğini ekleyin!
Mekale Adı: " Windows bilgisayarınıza Mac’in dosya önizleme özelliğini ekleyin! "
Kategorisi ve Yazarı: " Bilişim " kategorisine " " tarafından eklemiştir.
Tarihi ve Kelime Sayısı : " 01 Ocak 2017 " tarihinde eklemiş ve " 275 " kelime mevcuttur.
Okunma ve Yorum Sayısı : " 1.774 " görüntüleme ve " 0 yorum " yapılmıştır.
  Önceki Yazı
Sonraki Yazı 
  Yorumlar
  Cevap Bırakın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Tweetle