Warning: Use of undefined constant ‘show_admin_bar’ - assumed '‘show_admin_bar’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/robotemn/saffetoge.com.tr/wp-content/themes/polatdugan-v2/functions.php on line 701

Warning: Use of undefined constant ‘__return_true’ - assumed '‘__return_true’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/robotemn/saffetoge.com.tr/wp-content/themes/polatdugan-v2/functions.php on line 701
Saffet ÖĞE » » Turkcell, ilk defa yerli baz istasyonumuz ULAK üzerinden bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Saffet Öğe

Hatırlayacak olursanız 4.5G’nin ülkemizde kullanıma sunulmasıyla birlikte yerli baz istasyonu üzerinde çalışmaların başladığı müjdesi verilmişti ve bir süre sonra Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’un 250’şer adet olmak üzere toplamda 750 adet yerli baz istasyonu ULAK’ın siparişini verdiğini öğrenmiştik.

 Şimdi ise ülkemizde 4.5G teknolojisinin ilk yaş gününü kutlamasına kısa bir süre kala yerli baz istasyonu ULAK ile ilgili önemli bir haber geldi. Turkcell, yerli baz istasyonu ULAK üzerinden ilk aramayı gerçekleştirdi. ASELSAN, Argela ve Netaş ortaklığıyla geliştirilen yerli baz istasyonu ULAK’ın ilk görüşmesinde İstanbul’dan Erzincan’a arama yapıldı. Aynı zamanda ULAK üzerinden ilk görüntülü görüşme de Turkcell’in BIP uygulaması üzerinden gerçekleştirildi.

İlk yerli baz istasyonu ULAK ile ilgili gelişmeler bununla sınırlı kalmadı. Yapılan testlerle birlikte ULAK’tan ilk indirme ve yükleme hızları da ortaya çıktı. Evrensel Hizmet Kullanımı senaryosuna göre ULAK üzerinde 70.78 Mbps indirme, 22.07 Mbps yükleme hızına ve 20-28ms aralığında Ping’e ulaşıldı.

Yakın zamanda yerli baz istasyonu ULAK ile ilgili çalışmaların tamamlanması ve baz istasyonlarının ülke genelinde hizmete girmesi bekleniyor.

  Makalemi Beğendiniz mi?

    Yazıyı Paylaşın:

Saffet ÖĞE
Administrator
1991 yılında Konya’da doğdum. 2009 Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Elektronik Bölümünde lise eğitimimi tamamladım. Marmara Üniversitesi Mekatronik Bölümünü kazandım ve 2013 yılında buradan mezun oldum. 2012 yılında Mekatronik Eğitimi Bölümü öğrenci temsilcisi seçildim. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi öğrenci temsilcisi seçilerek Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Yönetim Kuruluna girdim. İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde Gençlik Lideri olarak işe başladım. 2015 yılı Ekim ayından itibaren Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi'nde Gençlik Lideri olarak çalışmaya devam etmekteyim.

QR:  Turkcell, ilk defa yerli baz istasyonumuz ULAK üzerinden bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Mekale Adı: " Turkcell, ilk defa yerli baz istasyonumuz ULAK üzerinden bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. "
Kategorisi ve Yazarı: " Bilişim, İnovasyon " kategorisine " " tarafından eklemiştir.
Tarihi ve Kelime Sayısı : " 29 Mart 2017 " tarihinde eklemiş ve " 193 " kelime mevcuttur.
Okunma ve Yorum Sayısı : " 1.332 " görüntüleme ve " 0 yorum " yapılmıştır.
  Yorumlar
  Cevap Bırakın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Tweetle