Saffet ÖĞE

Tübitak 4006

10.01.2017
1.859
Tübitak 4006
Reklam

Evet TÜBİTAK bir proje çağrısına daha çıktı.

Bilim Fuarları, Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu arasında, “TÜBİTAK Tarafından Desteklenen Bilim Fuarlarına Dair İşbirliği Protokolü” kapsamında gerçekleştirilecektir. Protokolün süresi 1 yıl olup 2017 yılına kadar geçerlidir. Bilim Fuarları 2016-2017 yılı iş ve işlemlerine ilişkin TÜBİTAK’a gönderilecek başka resmi yazıya gerek olmadan il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri gerekli işlemleri yapacaklardır.

Devlet okullarında bu hayal meraklı ve azimli öğretmenler sayesinde öğrencilerin hayali gerçek olabilir. Öğrenciler bu destek sayesinde kendi robotlarını yapabilirler. TÜBİTAK’ın 4006 programı dahilinde, 15 Ocak tarihine kadar başvuru yapıp devlet okulları için 5000 ₺ civarında destek almak mümkündür. Ancak bu bütçe ile 20 proje yapmanız istenmektedir. Bu 20 proje gözünüzü korkutacak olsa da aslında sandığı kadar büyük bir konu değildir. Çünkü 20 farklı robot almaya kalktığınızda 5000 ₺ ‘yi aşacaktır. Bu nedenle çeşitli setler ile bu 20 projeyi hayata geçirebilirsiniz. Daha önce birçok proje de kullanılmış ve okulların TÜBİTAK 4006 ‘da en çok tercih ettiği Troby Robot Kitleri ile bu bütçeyi aşmadan 20’den fazla projeyi hayata geçirebilirsiniz.

Troby Robot Kitlerine RobotOkulu linkinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca proje ile ilgili sorularınızı iletişim kanalları üzerinden de bana iletebilirisiniz.

 

Peki proje başvurusunu nereden yapacağız. Proje ait tüm detaylı bilgilendirmenin yer aldığı TÜBİTAK çağrı sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.

 

Tübitak Bilim Fuarları Tanıtım Filmi

Şimdiden başarılar dilerim.

Reklam
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.