Warning: Use of undefined constant ‘show_admin_bar’ - assumed '‘show_admin_bar’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/robotemn/saffetoge.com.tr/wp-content/themes/polatdugan-v2/functions.php on line 701

Warning: Use of undefined constant ‘__return_true’ - assumed '‘__return_true’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/robotemn/saffetoge.com.tr/wp-content/themes/polatdugan-v2/functions.php on line 701
Saffet ÖĞE » » Tübitak 4006
Saffet Öğe

Evet TÜBİTAK bir proje çağrısına daha çıktı.

Bilim Fuarları, Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu arasında, “TÜBİTAK Tarafından Desteklenen Bilim Fuarlarına Dair İşbirliği Protokolü” kapsamında gerçekleştirilecektir. Protokolün süresi 1 yıl olup 2017 yılına kadar geçerlidir. Bilim Fuarları 2016-2017 yılı iş ve işlemlerine ilişkin TÜBİTAK’a gönderilecek başka resmi yazıya gerek olmadan il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri gerekli işlemleri yapacaklardır.

Devlet okullarında bu hayal meraklı ve azimli öğretmenler sayesinde öğrencilerin hayali gerçek olabilir. Öğrenciler bu destek sayesinde kendi robotlarını yapabilirler. TÜBİTAK’ın 4006 programı dahilinde, 15 Ocak tarihine kadar başvuru yapıp devlet okulları için 5000 ₺ civarında destek almak mümkündür. Ancak bu bütçe ile 20 proje yapmanız istenmektedir. Bu 20 proje gözünüzü korkutacak olsa da aslında sandığı kadar büyük bir konu değildir. Çünkü 20 farklı robot almaya kalktığınızda 5000 ₺ ‘yi aşacaktır. Bu nedenle çeşitli setler ile bu 20 projeyi hayata geçirebilirsiniz. Daha önce birçok proje de kullanılmış ve okulların TÜBİTAK 4006 ‘da en çok tercih ettiği Troby Robot Kitleri ile bu bütçeyi aşmadan 20’den fazla projeyi hayata geçirebilirsiniz.

Troby Robot Kitlerine RobotOkulu linkinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca proje ile ilgili sorularınızı iletişim kanalları üzerinden de bana iletebilirisiniz.

 

Peki proje başvurusunu nereden yapacağız. Proje ait tüm detaylı bilgilendirmenin yer aldığı TÜBİTAK çağrı sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.

 

Tübitak Bilim Fuarları Tanıtım Filmi

Şimdiden başarılar dilerim.

  Makalemi Beğendiniz mi?

    Yazıyı Paylaşın:

Saffet ÖĞE
Administrator
1991 yılında Konya’da doğdum. 2009 Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Elektronik Bölümünde lise eğitimimi tamamladım. Marmara Üniversitesi Mekatronik Bölümünü kazandım ve 2013 yılında buradan mezun oldum. 2012 yılında Mekatronik Eğitimi Bölümü öğrenci temsilcisi seçildim. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi öğrenci temsilcisi seçilerek Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Yönetim Kuruluna girdim. İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde Gençlik Lideri olarak işe başladım. 2015 yılı Ekim ayından itibaren Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi'nde Gençlik Lideri olarak çalışmaya devam etmekteyim.

QR:  Tübitak 4006
Mekale Adı: " Tübitak 4006 "
Kategorisi ve Yazarı: " Bilişim, İnovasyon " kategorisine " " tarafından eklemiştir.
Tarihi ve Kelime Sayısı : " 10 Ocak 2017 " tarihinde eklemiş ve " 244 " kelime mevcuttur.
Okunma ve Yorum Sayısı : " 1.539 " görüntüleme ve " 0 yorum " yapılmıştır.
  Yorumlar
  Cevap Bırakın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Tweetle