Warning: Use of undefined constant ‘show_admin_bar’ - assumed '‘show_admin_bar’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/robotemn/saffetoge.com.tr/wp-content/themes/polatdugan-v2/functions.php on line 701

Warning: Use of undefined constant ‘__return_true’ - assumed '‘__return_true’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/robotemn/saffetoge.com.tr/wp-content/themes/polatdugan-v2/functions.php on line 701
Saffet ÖĞE » » Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşü
Saffet Öğe

Sarıkamış Harekatı’nın 102. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında vefakar gençler cefakar ecdadını unutmadı. 7’den 70’e binlerce kişi Yuvacık Barajı Sarıkamış Şehitleri Parkurunda dualarla yürüyerek şehitleri yaad etti. Bundan 2 yıl önce Kars Sarıkamış’a Ankara’dan kalkan yataklı tren ile gitmiştim. Orada ki organizasyona katıldığımda Kars’ın soğuk havasının ne kadar etkili olduğunu gördüm. Döndüğümüzde ve geçtiğimiz 2 yıl içerisinde de kendi illerimizde bu organizasyonları gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bugün de 102. yıl kutlamaları münasebetiyle Kocaeli ilinde Yuvacık Barajı yürüyüş yolunda anma etkinliğimizi gerçekleştirdik. 

 

Bu yürüyüş başlangıcında çeşitli protokol üyeleri konuşmalarını yaptılar. Yürüyüş öncesinde Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi tiyatro grubu öğrencileri tarafından Sarıkamış ruhu yeniden canlandırıldı.

Etkinlik sırasında 50 cm kar vardı. Bu kar ekipler tarafından açılmadan tamamen vatandaşlar tarafından açıldı.En önde Kocaeli Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü yürüdü. Bu ekiplerin arkasında gençlik toplulukları, sivil toplum kuruluşları, spor kulüpleri ve izcilik kulüpleri yer aldı. Yürüyüş sırasında çeşitli marşlar, tekbirler ve dualar ile Sarıkamış Ruhu ve 15 Temmuz gecesi yaşanan hain girişim tekrar hatırlandı.

Etkinlik sırasında yoğun kar yağışının tadını da çıkartanlar oldu. Uzun süredir bu kadar kar görmeyen vatandaş kendini karlara atarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

Sizlerde illerinizde yapılan programlardan bilgi verebilir ve daha güzel programlar yapılması için fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

 

 

  Makalemi Beğendiniz mi?

    Yazıyı Paylaşın:

Saffet ÖĞE
Administrator
1991 yılında Konya’da doğdum. 2009 Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Elektronik Bölümünde lise eğitimimi tamamladım. Marmara Üniversitesi Mekatronik Bölümünü kazandım ve 2013 yılında buradan mezun oldum. 2012 yılında Mekatronik Eğitimi Bölümü öğrenci temsilcisi seçildim. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi öğrenci temsilcisi seçilerek Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Yönetim Kuruluna girdim. İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde Gençlik Lideri olarak işe başladım. 2015 yılı Ekim ayından itibaren Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi'nde Gençlik Lideri olarak çalışmaya devam etmekteyim.

QR:  Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşü
Mekale Adı: " Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşü "
Kategorisi ve Yazarı: " Anma Programı, Kutlama-Tebrik " kategorisine " " tarafından eklemiştir.
Tarihi ve Kelime Sayısı : " 08 Ocak 2017 " tarihinde eklemiş ve " 300 " kelime mevcuttur.
Okunma ve Yorum Sayısı : " 1.607 " görüntüleme ve " 0 yorum " yapılmıştır.
  Önceki Yazı
Sonraki Yazı 
  Yorumlar
  Cevap Bırakın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Tweetle