Warning: Use of undefined constant ‘show_admin_bar’ - assumed '‘show_admin_bar’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/robotemn/saffetoge.com.tr/wp-content/themes/polatdugan-v2/functions.php on line 701

Warning: Use of undefined constant ‘__return_true’ - assumed '‘__return_true’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/robotemn/saffetoge.com.tr/wp-content/themes/polatdugan-v2/functions.php on line 701
Saffet ÖĞE » » Japon Milli Voleybol Takımının Robot Oyuncuları
Saffet Öğe
Japon Milli Voleybol Takımı Antrenmanlarında Robot Oyuncular Kullanıyor

Japonya’nın milli voleybol takımının eğitimlerinde, takımı geliştirmek adına insan oyunculardan daha hızlı hareket edebilen robot oyuncular kullanılıyor.

Japonya, ulusal voleybol takımını geliştirmek adına, yüksek teknoloji eğitim robotlarının yardımına başvurdu. New Scientist‘in haberine göre, hareketli bir gövdeye bağlı olarak oluşturulan bu tuhaf görünümlü botlar, karşı takımın savunmasını taklit etmek için kullanılıyor.

Dijital bir piste monte edilen bu yeni savunma droidleri, önceden belirlenmiş pozisyonlarda yukarı aşağı kayarak oyuncuların atışlarını, çeşitli oyun düzenlerine karşı test etmelerine olanak tanıyor. “Blok makinesi” olarak bilinen bu hızlı robotlar, insan oyuncuları kolayca geride bırakarak saniyede 3.7 metre hızla dolaşabiliyor. Şu ana kadar, bu eğitim makineleri Japonya milli bayan voleybol takımı için çeşitli antrenmanlarında başarıyla kullanılmakta. Bununla birlikte antrenörler daha gerçekçi ve öngörülemeyen çalışmalar için şu an sadece belirli yönlerde hareket edebilen bu robotları hareket sensörleri ile geliştirmeyi planlıyorlar.

Eğitim robotları, Amerikanın ulusal futbol ligi NFL’de, uzaktan kontrol edilen robotların kullanılmaya başladığından beri dünya genelinde aslında oldukça popüler. Acayip uzun uzuvları olan bu robotlar blok sistemleri ile basketbolda hatta dövüş sanatları eğitimlerinde bile takımlara yardımcı olmak adına kullanılmaktalar.

  Makalemi Beğendiniz mi?

    Yazıyı Paylaşın:

Saffet ÖĞE
Administrator
1991 yılında Konya’da doğdum. 2009 Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Elektronik Bölümünde lise eğitimimi tamamladım. Marmara Üniversitesi Mekatronik Bölümünü kazandım ve 2013 yılında buradan mezun oldum. 2012 yılında Mekatronik Eğitimi Bölümü öğrenci temsilcisi seçildim. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi öğrenci temsilcisi seçilerek Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Yönetim Kuruluna girdim. İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde Gençlik Lideri olarak işe başladım. 2015 yılı Ekim ayından itibaren Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi'nde Gençlik Lideri olarak çalışmaya devam etmekteyim.

QR:  Japon Milli Voleybol Takımının Robot Oyuncuları
Mekale Adı: " Japon Milli Voleybol Takımının Robot Oyuncuları "
Kategorisi ve Yazarı: " Bilişim, Eğitim, İnovasyon " kategorisine " " tarafından eklemiştir.
Tarihi ve Kelime Sayısı : " 14 Nisan 2017 " tarihinde eklemiş ve " 199 " kelime mevcuttur.
Okunma ve Yorum Sayısı : " 1.140 " görüntüleme ve " 0 yorum " yapılmıştır.
  Yorumlar
  Cevap Bırakın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Tweetle