Saffet ÖĞE

HACKERCAN – Milli Kodlama Sistemi

31.01.2017
2.340
HACKERCAN – Milli Kodlama Sistemi
Reklam

Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde geliştirilen HACKERCAN kodalama eğitim platformu milli olma özelliği taşıyor. Dünya da birçok kodlama platrformu bu alana giriş yaptı ve en popüler olanları da Scratch adında bir platformdu. Ancak ülkemizde de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da kodlama eğitimine ışık tutması müfredat çalışmalarına destek vetmesi açısından HackerCan da bu listeye dahil edildi.

 

HackerCan ‘dan Mesaj Var!

Kodlama öğrenmek isteyen genç arkadaşım, hayalindeki oyunu, hayalindeki mobil uygulamayı mı yapmak istiyorsun? Başlayacağın nokta tam da burası! HackerCan ile oyun oynayarak kodlama becerilerini geliştirerek, sonrasında istediğin yazılım diline başlayabilirsin.

Kullanımı kolay kodlama arayüzü

Kodlama öğrenmek isteyen gençler , hayalindeki oyunu, hayalindeki mobil uygulamayı mı yapmak istiyorsun, başlayacağın nokta tam da burası HackerCan ile oyun oynayarak kodlama becerilerini geliştirip sonrasında istediğin yazılım diline başlayabilirsin.

Studyo ile kendi bölümlerini tasarla

Studio sayesinde tasarladığın bölümleri çözülmesi için arkadaşlarınla ve dünyadaki hackercan oyuncularıyla paylaşabilirsin.

Ana dilinde kodlama yap ve geliştir

HackerCan, ülkemiz çocukları için, ana dilinde düşünüp ana dilinde kodlama mantığını öğrenmesi için hazırladığımız milli kodlama eğitimi platformudur. Bu platformda, kodlamadan, yardım konularına, ekranda gördüğün nesnelerin adına kadar her şey Türkçe olarak hazırlandı. Keyfini çıkar.

 

Milli yazılımın ne kadar önemli olduğunu artık ülkemizde anlamayan vatandaşımız kalmadı. Kaldı ki Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yapılan çalışmalar sonucu ilkokullara koyulan kodlama eğitimi dersi de bunun en büyük göstergesidir. Endüstri 4.0 Sanayi devrimi ile artık kodlama ve internet çok önemli bir hal almıştır. Bu anlamda ülke olarak gençlerimizin küçük yaşlarda bu teknolojik gelişmeleri takip etmesi ve bu gelişmeler sonucunda ortaya çıkan ürünleri yalnızca kullanan değil geliştirip tasarlayan bireyler haline dönüşmesini sağlamalıyız.

Gençlerimiz çok iyi teknoloji kullanıcısı olsa da milli olmadığı sürece bir tehdit oluşturmaktadır. HackerCan ‘da bu alanda Türkiye ve gençlik için yapılmış en güzel girişimlerden bir tanesidir. Çok yakın zamanda okullarda, gençlik merkezlerinde bu eğitimlere sıkca rastlayacağız.

 

Sorularınız için iletişim bölümünü kullanabilirsiniz.

www.hackercan.com

Reklam
ETİKETLER: , , ,
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.