Saffet ÖĞE

Google’ın 40 Dilde Simultane Tercüme Yapabilen Yeni Kulaklığı: Pixel Buds

06.10.2017
1.264
Google’ın 40 Dilde Simultane Tercüme Yapabilen Yeni Kulaklığı: Pixel Buds
Reklam

Google, donanım üretmek konusunda ne kadar uzman olduğu dün gerçekleştirdiği etkinlikle gösterdi. Gecenin en dikkat çekici sürprizlerin biriyse, anlık çeviri yapabilen kablosuz kulaklık Pixel Buds oldu.

Kablosuz teknolojilerin kapsama alanı gün geçtik genişliyor. Kızıl ötesi dediğimiz bağlantılardan günümüze o kadar çok yol kat edildi ki, bugün çıkan ürünleri 10 yıl önce görseydik çoğu insan uzaylı teknolojilerine inanabilirdi.

Bluetooth 5.0’ın nimetlerinden faydalanan donanımlar, her yanımızı sardı. Apple, geçtiğimiz yıl iPhone serisindeki 3.5 mm’lik kulaklık girişlerini kaldırdı ve en çok kullanılan kablolu bağlantıyı tarihe gömmüş oldu. Dün gerçekleştirilen etkinlikte Google, Pixel 2 cihazlarıyla gövde gösterisi yaptı ve Apple’ın ayak izini takip ederek standart kulaklık girişini kaldırdı.

TERCÜMANA GEREK KALMAYACAK

Google Üretim Müdürü Justin Payne, San Fransisco Caz Merkezi’nde yeni model akıllı telefonları, mini kamera ve kulaklığı tanıttı. Tanıtımda 40 dilde çeviri yapabilen Pixel Buds adlı kablosuz kulaklık dikkat çekti. Payne’in tanıtımını gerçekleştirdiği kulaklık, tercüman olmadan 40 dilde iletişim imkanı sunuyor.

Öncelikle yukarıda belirttiğimiz gibi Pixel Buds kulaklıkları kullanmak için Google Pixel telefona ihtiyacınız var. Bu nedenle öncelikle bir Google Pixel 2 almanız gerekiyor. Bu kısma kadar anlaştıysak, cihazın en önemli özelliği simültane çeviri yeteneğini anlatalım.

Pixel Buds Google Pixel 2’ye Bluetooh aracılığıyla bağlanıyor ve Google Asistan ile senkronize olarak çalışıyor. Eğer anlık bir çeviri ihtiyacınız varsa sağ kulaklığın üzerine dokunup Google Asistana “Okey Google” şeklinde sesleniyorsunuz ve çeviri devreye giriyor. Böylece karşınızdaki kişinin konuştuğu dili, anında çevirerek size aktarıyor. Diğer temel fonksiyonlar olan arama cevaplama, ses açıp kısma ve müzik dinlerken şarkı değiştirmek için gene kulaklığın dokunmatik yüzeyini kullanıyoruz.

FİYATI 160 DOLAR

Bu kulaklıklar şimdilik yalnızca Google’ın akıllı telefonu Pixel modelleri ile uyumlu olarak çalışacak. Kulaklığın fiyatı ise ABD’de 160 dolar olarak belirlendi. Pixel Buds’ın Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı açıklanmadı.

 

Reklam
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.