Warning: Use of undefined constant ‘show_admin_bar’ - assumed '‘show_admin_bar’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/robotemn/saffetoge.com.tr/wp-content/themes/polatdugan-v2/functions.php on line 701

Warning: Use of undefined constant ‘__return_true’ - assumed '‘__return_true’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/robotemn/saffetoge.com.tr/wp-content/themes/polatdugan-v2/functions.php on line 701
Saffet ÖĞE » » Google Family Link: Android İçin Ebeveyn Yönetimi
Saffet Öğe

Android cihazlarda Google sayesinde çocuklarınızın cihaz süresini kontrol edebileceksiniz.

YouTube Kids uygulamasından sonra, Google artık kendi işletim sistemini çocuklara yönelik daha iyi denetim yapılabilen bir platforma dönüştürmeye çalışıyor. Şu anda sadece davetiyeyle katılabilen programın amacı belli: akıllı cihazları çocukların elindeyken yönetebilmek. Google’ın bu hizmetine ait internet sitesine buradan erişebilirsiniz. 

Family Link ismindeki uygulama, kurulan cihazlarda ebeveynlerin telefonun açık kalma süresini, kullanılabilecek ve yasaklı uygulamaları ve çeşitli diğer denetimleri uygulamalarını sağlıyor. Bunu yapabilmek için ebeveynin, çocuğuna bir Google hesabı oluşturmuş olması gerekiyor. Zira program telefon bazlı değil, hesap bazlı çalışıyor. Bu sayede kontrol edilen hesap hangi cihazda açılmış olursa olsun denetimden kaçamıyor.

İndirilebilecek uygulamalar, uygulamaların içerisinde harcanabilecek süre de kısıtlanabiliyor. Bunlar, ebeveyne raporlanıyor. Cihaz, ebeveyn tarafından ayarlanan saatler dışındayken kilitli oluyor. Bu denetim programını kullanabilmek için cihazın Android 7.0 Nougat sürümüyle çalışması gerekiyor. Şu anda sadece davetiyeyle katılabilinen uygulamayı APK olarak dışarıdan yüklemek de mümkün.

  Makalemi Beğendiniz mi?

    Yazıyı Paylaşın:

Saffet ÖĞE
Administrator
1991 yılında Konya’da doğdum. 2009 Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Elektronik Bölümünde lise eğitimimi tamamladım. Marmara Üniversitesi Mekatronik Bölümünü kazandım ve 2013 yılında buradan mezun oldum. 2012 yılında Mekatronik Eğitimi Bölümü öğrenci temsilcisi seçildim. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi öğrenci temsilcisi seçilerek Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Yönetim Kuruluna girdim. İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde Gençlik Lideri olarak işe başladım. 2015 yılı Ekim ayından itibaren Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi'nde Gençlik Lideri olarak çalışmaya devam etmekteyim.

QR:  Google Family Link: Android İçin Ebeveyn Yönetimi
Mekale Adı: " Google Family Link: Android İçin Ebeveyn Yönetimi "
Kategorisi ve Yazarı: " Bilişim, İnovasyon " kategorisine " " tarafından eklemiştir.
Tarihi ve Kelime Sayısı : " 16 Mart 2017 " tarihinde eklemiş ve " 163 " kelime mevcuttur.
Okunma ve Yorum Sayısı : " 1.161 " görüntüleme ve " 0 yorum " yapılmıştır.
  Yorumlar
  Cevap Bırakın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Tweetle